تماس با ما
آموزش پایه توسعه انسانی است دون انتقال دانش بشر پیشرفتی حاصل نمی کرد و در حد یک حیوان باقی می ماند. در کشورهای توسعه یافته جهان دیگر تحصیلات آکادمی معمولی و دانشگاهی رهگشا برای سازمان ها نمی باشد لذا افراد و سازمان ها بسته به نیاز کاری و تخصصی خود به موسسه های آموزش های کوتاه مدت مراجعه کرده و آموزش های تخصصی مورد نیاز خود و یا شرکت را از این موسسه های آموزشی دریافت می کنند. از پژوهشهايي كه به عمل آمده است چنين به دست مي‌آيد كه عمر سودمند دانش مهندسي فرهيختگان دانشكده مهندسي از آغاز به كار برابر شانزده ماه است. پس از اين زمان آنان بايد به آموزش‌هاي تكميلي و ضمن خدمت روي آورند. در برخي از بنگاه‌هاي پژوهشي ارزش معتبر براي گواهينامه‌هاي علمي دانشگاهي تنها سه تا پنج سال است. هرگاه دارندگان اين گواهينامه‌ها پس از سه تا پنج سال آموزش خود را دنبال نكنند از ارزش علمي آموزشهاي پيشين آنان كاسته خواهد شد.
در کشور سوئد یکی از این موسسه های آموزشی معتبر که زیر نظر سازمان آموزش های حین کار سوئد از نهاد های زیر مجموعه Arbetsmarknadsdepartementet فعالیت می کند.
شرکت TUV SVERIGE اقدام به ارائه خدمات آموزشی در زمینه های ذیل می نماید:
1- آموزش در زمینه سیستم های مدیریت کیفیت شامل الزامات و مستند سازی و ممیزی داخلی و شخص سوم
2- آموزش های مربوط به سیستم های زیست محیطی
3- آموزش های بازرسی فنی
4- آموزش های ایمنی
شرکت TUV SVERIGE به منظور بهبود سیستم های مدیریت این آموزش ها را در قالب آموزش های کوتاه مدت ارائه می دهد .آکادمی توف این آموزش ها را در سوئد و فنلاند به صورت یک موسسه آموزشی زیر مجموعه ارائه کرده ولی در سایر نمایندگی ها به عنوان یک واحد در آن نمایندگی .
مزایای آکادمی توف
1- ارائه آموزش ها به صورت کاربردی
2- قابل قبول بودن مدارک صادره برای اکثر شرکت ها
3- هزینه های آموزشی معقول
4- استفاده از مدرسان با سابقه کار عملی
5- متناسب بودن آموزش ها با نیاز های بازار کار
6- تغییرات سیلابس ها با توجه به تغییرات در بازار کسب و کار.آموزش های حین کار به افراد کمک می کند که موقعیت بهتری در بازار کار پیدا کرده و دانش خود را متناسب با نیاز های بازار به روز نمایند. به علاوه داشتن مدارک آموزشی معتبر به افراد جویای کار کمک می کند موقعیت بهتری برای پیدا کردن کار در بازار کسب و کار پیدا کنند. آموزش های حین کار به شاغلان کمک می کند که موقعیت بهتری شغل خود پیدا کرده واز آخرین تغییرات رخ داده در ارتباط با کار خود با اطلاع گردند و در بازار رقابتی از موقعیت بهتری برخوردار شوند.
از سوی دیگر شرکت ها با اعزام کارشناسان خود به آموزش به آنها انگیزه داده و در راه بهسازی و ارتقا توانایی های آنها در کار و زندگی شخصی فعالیت می کنند سازمان هایی که از ابزار آموزش برای بهبود کارایی پرسنل خود استفاده می کند.

در حال حاضر آموزش ضمن خدمت كاركنان در سازمان‌هاي مختلف از جايگاه خاصي برخوردار است زيرا در چند دهه اخير بيش از هر دوران ديگر در طول تاريخ بشري، علوم و تكنولوژي پيشرفت نموده است اين تحول و دگرگوني بحدي است كه عصر حاضر را عصرنيم عمر اطلاعات ناميده‌اند.يعني دوراني كه در هر 5 سال، نيمي از اطلاعات بشري منسوخ گرديده و اطلاعات و دانش جديد جايگزين آن مي‌گردد.
حدود نيمي از مشاغلي كه امروز در بسياري از كشورها مي‌بينيم در پنجاه سال پيش، وجود نداشته است. تغيير چند‌‌باره فعاليت‌ حرفه‌اي در طول عمركاري، براي مردم روزبه روز عادي‌تر مي‌شود. اين احتمال كه فرد جواني مهارتي را بياموزد و آن را تا حدود سي سال كار خود بدون تغيير بنيادي ادامه دهد ديگر بسيار ضعيف، يا به كلي محال است. در جامعه‌اي كه به سرعت در حال دگرگوني است آموزش كاركنان نه تنها مطلوب است بلكه فعاليتي است كه هر سازماني بايد برايش منابعي را در نظر بگيرد تا همواره منابع انساني كارآمد و مطلعي در اختيار داشته باشد. به طور خلاصه دلايل نياز به آموزش كاركنان عبارت است از
• شتاب فزاينده علوم بشري در تمام زمينه‌ها
• پيشرفت روز افزون تكنولوژي
• پيچيدگي سازمان به دليل ماشيني شدن
• تغيير شغل يا جابجاي شغلي
• روابط انساني و مشكلات انساني
• ارتقاء و ترفيع كاركنان
• اصلاح عملكرد شغلي
• كاركنان جديد الاستخدام
• بهره‌وري كاهش حوادث كاري
• نيازهاي تخصصي و حرفه‌اي نيروي انساني
آکادمی توف می تواند به شما در بهبود توانایی و مهارت هایتان در بازار کسب و کار کمک کند مدرسان ما با داشتن تجربیات عملی و علمی در زمینه تدریس خود می توانند بهترین منبع برای ارتقا دانش و توانمدی شما باشند. با شرکت در دوره های اموزشی ما می توانید با ما تماس بگیرید .