تماس با ما

استاندارد  ISO14001:2004

پیاده سازی استاندارد های مرتبط با محیط زیست از نیمه دوم قرن بیستم به شدت احساس شد شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی با توجه به اثرات زیست محیطی محصولاتشان از پیشگامان این عرصه بودند در اصل پایه اولین استانداردهای زیست محیطی تحت عنوان HSE MANAGEMENT SYSTEM توسط این شرکت ها گذاشته شد.
اما در سایر صنایع و بخش صنعت نیاز به معرفی استانداردی برای مدیریت محیط زیست از مدت ها قبل احساس می شد کشور کانادا یکی از پیشگامان در تدوین استاندارد های مدیریت زیست محیطی بود که پیشنهاد تدوین استانداردی را برای مدیریت محیط زیست به سازمان جهانی استاندارد ISO داد. با تصویب این پیشنهاد در سال 1996 سازمان جهانی استاندارد ISOاقدام به تدوین استاندارد مدیریت محیط زیست به نام ISO 14001 نمود در حال حاضر ویرایش 2015 این استاندارد مورد استفاده سازمان ها برای صدور گواهینامه محیط زیستی می باشد.
استاندارد های سری ایزو 14000 به شرکتها و موسسات در توسعه پایدار و به حداقل رساندن صدمات به محیط زیست ( مانند تغییرات آب و هوایی مضر، مسموم کردن آب و یا زمین ) با توجه به قوانین رسمی دولت‌ها و جهان در رابطه با حفظ محیط زیست راهنمایی هایی را ارائه نموده و با اثرات نامطلوب زیست محیطی ناشی از فعالیت های سازمان مقابله می کند . بر اساس الزامات استاندارد ISO14001:2015 سازمان‌هایی که زیر پوشش این استاندارد مدیریت محیط زیستی می‌روند باید سیاست گذاری زیست محیطی، تعیین زیان‌های وارده بر محیط زیست و یا نقاطی که زیان به آنها ممکن است وارد آید، تعیین و با اجرای پروژه‌های زیست محیطی برای بهبود و حفظ حیات کره زمین، حفظ منابع ، جلوگیری از آلودگی بکوشند .
شرکت TUV مفتخر است در کنار شرکت های که اقدام به پیاده کردن استاندارد های محیط زیست نموده اند در زمینه صدور گواهینامه ISO14001 نقش فعالی رابازی کند.
مزایایی پیاده سازی استاندارد ISO14001 و EMS
برخی از مزایای اصلی استاندارد ایزو 14001 به شرح ذیل می باشد :
• کاهش هزینه های ناشی از اتلاف مواد و انرژی و مدیریت بر منابع
• شناسایی و رعایت قوانین ملی و منطقه ای مرتبط با محیط زیست
• کنترل بهتر بر امر سازمان و نظامند کردن روش کنترل مسائل زیست محیطی آن
• اهمیَت دادن به جنبه های محیط زیستی در تولید و یا ارائه خدمات.
• قابلیت یکپارچه کردن سیستم های مدیریتی و بهبود روش های مدیریت
• مدیریت و کنترل بر ضایعات و پسماندها
• استفاده بهینه از منابع طبيعي و حفظ آنها
• پیشگیری از آلودگي محيط زيست و مديريت پسماندها
• مشارکت در توسعه پايدار
• اثبات تعهد سازمان به مسئولیت اجتماعی

ISO 14001 براي چه سازمانهايي كاربرد دارد :
كليه سازمانها و موسسات اعم از صنعتي ، غير صنعتي ، توليدي ، پيمانكاري ، ساخت و ساز، نصب و خدماتي كه مي خواهند تاثيرات سوء فرآيندهايشان را بر محيط زيست كنترل نمايند. و به دنبال چهارچوبی برای مدیریت محیط زیست و ارائه قابلیت ها و توانمندیشان در این مسیر هستند، فارغ از زمینه و فعالیت و اندازه سازمان کاربرد دارد. گواهینامه TUV مورد قبول اکثر سازمان های فعال در زمینه محیط زیست می باشد شرکت توف اسویریج به عنوان یک شرکت گواهی دهنده معتبر آماده است به سوالات شما در زمینه نحوه گرفتن گواهینامه ایزو 14001 و HSE-MS پاسخ دهد.برای صدور گواهینامه ایزو 14001 و گواهینامه HSE با شرکت TUV SVERIGE تماس بگیرید.اخذ گواهینامه HSE ارزان ، گواهی نامه HSE برای شرکت در مناقصات، گواهی نامه ارزان ISO 14001 روش گرفتن گواهینامه ایزو 14000 چطور ایزو 14001 بگیریم ایزو 14000 یعنی چه ISO14001 روی محصولات به چه معنی است آیا ISO 14001 استاندارد مشابه دارد استاندارد 14000 به چه درد می خورد. ISO 14001 برای ارائه به وزارت نفت و وزارت نیرو گواهینامه ارزان ایزو 14001ISO14001 و مدیریت محیط زیست گرفتن گواهینامه، ثبت و صدور گواهینامه مدیریت محیط زیست ایزو 14000 گرفتن گواهینامه TUV لوگوی TUV چیست؟ گرفتن گواهی HSE برای مناقصات انجام تجزیه و تحلیل خطر برای محیط زیست. صدور گواهینامه ایزو 14001 و HSE برای شرکت های پیمانکار . چطور گواهینامه ISO 14001 و HSE بگیریم.