تماس با ما
استاندارد جهانی مدیریت ایمنی محصول در صنایع غذایی و صنایع وابسته ISO 22000
در صنایع غذایی گرفتن گواهینامه های سلامت محصول از اهمیت زیادی برخوردار است گواهینامه ISO22000 و HACCP دو گواهینامه بسیار مهم در صنعت غذا و زنجیره تامین مواد غذایی می باشند. امروزه بسیاری از کارخانه های تولید مواد غذایی، رستوران ها، قنادی ها، کافی شاپ ها، کترینگ ها و فست فود ها اقدام به گرفتن گواهینامه ISO22000 و HACCP می نمایند . وزارت بهداشت پیاده سازی و اخذ گواهینامه HACCP را برای آشپزخانه بیمارستان ها الزام کرده است .

یکی از ارکان مهم سلامت جامعه در عصر حاضر سلامت مواد غذایی است و دولت ها به منظور اجتناب از بروز بیماری ها و مشکلات ناشی از عدم سلامت مواد غذایی و آلودگی آنها اقدام به تدوین استانداردها در این زمینه نموده اند سازمان جهانی استاندارد نیز بر این اساس اقدام به تدوین استاندارد های زیادی نموده است یکی از این استاندارد ها که کاربرد زیادی در جهان یافته استاندارد ISO 22000 می باشد.
سری استانداردهای بین المللی ایزو 22000 با هدف ایجاد استانداردی فراگیر جهت سلامت و ایمنی مواد غذایی و صنایع وابسته بوسیله کمیته فنی محصولات غذایی سازمان بین المللی استاندارد ISO/TC 34 با مشارکت کارشناسان FAO و WHO با توجه به ضرورت ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی جهانی برای مواد غذایی و صنایع وابسته تدوین شد.
مهمترین ویژگی استاندارد ISO 22000 قابلیت پیاده سازی و اخذ گواهینامه ایزو22000 در تمام بخشهای مرتبط با صنایع غذایی ، از جمله صنایع تولید کننده ماشین آلات و مواد بسته بندی صنایع غذایی می باشد .
ISO 22000 علاوه بر اینکه دارای کلیه الزامات HACCP می باشد سایر الزاماتی که در یک سیستم مدیریتی لازم است را شامل می گردد .
معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت با مبنا قرار دادن ااستاندارد ISO22000 اقدام به طرحریزی چک لیست هایی به منظور صدور مجوز ساخت و پروانه بهداشتی و احد های تولید کننده مواد غذایی می نماید.
بسیاری از شرکت های فعال در زنجیره صنایع غذایی اقدام به گرفتن گواهینامه ایزو 22000 نموده اند. توسعه گواهینامه ISO22000 و اخذ آن به حدی بوده که تقریبا هیچ شرکت معتبر صایع غذایی در اروپا نیست که گواهینامه آن را اخذ نکرده باشد.
شرکت TUV SVERIGE از معتبرترین شرکت های صادر کننده گواهینامهISO 22000 در کشور سوئد و جهان می باشد.

مزایا و دستاوردهای استقرار استاندارد ایزو 22000 و اخذ گواهینامه ISO 22000:
استقرار و گرفتن گواهینامه ISO22000 برای سازمان ها و شرکت های فعال در زمینه زنجیره مواد غذایی باعث می شود که:
– خطراتی که بصورت بالقوه و بالفعل سلامت محصول را تهدید می کند از طریق استاندارد ایزو22000 شناسایی و مدیریت می شود .
– بهبود طراحی ، استقرار ، اجرا ، حفظ و به روزآوری تولید و توزیع محصول سالم و ایمن برای مصرف کننده بر اساس مورد مصرف با استقرار استاندارد ISO22000
– گواهینامه ISO 22000 از شرکت TUV SVERIGE از طریق ایجاد اطمینان به سلامت محصول باعث افزایش رضایت مشتری می شود.
– ایجاد ارتباط اثر بخش در مورد مسائل سلامت و ایمنی مواد غذایی با تأمین کنندگان ، مشتریان و دیگر بخش های موجود در زنجیره مواد غذایی بوجود آید .
– پیاده سازی استاندارد بین المللی ISO22000 انطباق با الزامات قانونی و دولتی موجود را که مرتبط با ایمنی مواد غذایی هستند به اثبات می رساند.
– گرفتن گواهینامه ISO 22000 از شرکت TUV SVERIGE تطابق با خط مشی ایمنی مواد غذایی تعریف شده سازمان را ثابت می کند.
– اجرای ISO 22000 باعث تمایز قائل شدن میان PRPها ، OPRP ها و CCP ها می شود.
– ایجاد امکان صادرات مواد غذایی به اروپا و آمریکا با توجه به مورد قبول بودن ISO 22000 در آن قاره ها و اعتبار گواهینامه ایزو 22000 از TUV SVERIGE.- قابل قبول بودن گواهینامه گواهینامه ISO 22000 از شرکت TUV SVERIGE بوسیله وزارت بهداشت ، صنایع و جهاد کشاورزی.
– امکان پیاده سازی همزمان ISO 22000 با سایر استاندارد های مدیریت کیفیت و محیط زیست مانند ایزو 9001 و ایزو 14001.
– ایجاد آمادگی در شرکت برای فراخوان اضطراری محصول نامنطبق و بی کیفیت.
– استاندارد ISO 22000 باعث کاهش هزینه های ناشی از تولید محصول نا سالم و بی کیفیت می شود.
– ISO 22000 با کنترل مناسب فرآیندها از دوباره کاری و تحمیل هزینه اضافی به سازمان جلوگیری می کند.
– امکان صدور همزمان گواهینامه HACCP همراه با گواهینامه ISO22000 توسط TUV SVERIGE

دامنه کاربرد استاندارد ISO22000:
استاندارد بین المللی ایزو 22000 دارای طیف گسترده ای می باشد لذا تمامی سازمانها و شرکت های فعال زنجيره غذايي اعم از توليدکنندگان مواد اوليه برای شرکت هاي توليد مواد غذايي و و خوراک دام، شرکت ها و موسسات درگير با حمل و نقل و انبارش ، پخش کنندگان فروشگاههاي خرده فروشي و تامين کنندگان خدمات مرتبط با غذا نظيرخدمات بسته بندي و … مي توانند از استاندارد ISO22000. برای مدیریت ایمنی و سلامت محصولات و خدمات خود استفاده نمایند
ISO 22000 و گواهینامه آن شامل تامین کنندگانی از محصولات و خدمات غیر غذایی مثل تمیز کاری، سازندگان تجهیزات و شرکت های حمل و نقل نیز می باشد. استاندارد ایزو 22000 برای هر نوع شرکتی در اندازه کوچک ، متوسط و بزرگ مناسب است حتی یک نانوایی با 10 کارگر ، یا یک شرکت بسته بندی یا یک تولید کننده غذای بین المللی یا یک سوپرمارکت قابل پیاده سازی است.
TUV SVERIGE پیشنهاد می کند که تمام شرکت های فعال ئر زمینه مواد غذایی اقدام به پیاده سازی این استاندارد نمایند.

روش پیاده سازی و گرفتن گواهینامه ISO 22000
برای پیاده سازی و اخذ گواهینامه سلامت و ایمنی محصول ایزو 22000 بهتر است سازمان در اولین گام اقدام به انعقاد یک قرارداد با یک مشاور سیستم مدیریت کیفیت کارآزموده نماید.
این مشاور از شرکت بازدید کرده و بر اساس استاندارد ISO22000. اقدام به انجام یک گپ آنالیز می نماید تا کمبودهای سازمان بویژه در مورد GMP را شناسایی نماید نیاز ها درقالب گزارشی به کارفرما اعلام می شود.
کارفرما باید اقدام به رفع ایرادات بویژه در زمینه GMP مطابق الزامات قانونی نماید.
سپس مشاور ISO22000. کمیته ایمنی و سلامت محصول را تشکیل داده و پس از آموزش الزامات و روش مستند سازی ISO 22000. به آنها و افراد مرتبط ، اقدام به طرحریزی سیستم ISO22000. می نمایدو همزمان مستندات مربوطه را تهیه می نماید. معمولا مستند سازی بر اساس استاندارد ISO 10013 انجام می شود.
شرکت باید بر اساس دستور العمل ها و روش های اجرایی اقدام به اجرای فعالیت ها نموده و پس از مدتی با انجام ممیزی داخلی و تصدیق فرآیند ها و برگزاری جلسه بازنگری مدیریت آماده ممیزی و صدور گواهینامه شرکت TUV می شود.
پس از ممیزی شرکت TUV و رفع مغایرت ها گواهینامه ISO 22000. TUV صادر می گردد.

کلمات کلید:
گواهینامه ایمنی و سلامت مواد غذایی ، گرفتن گواهینامه TUV در صنایع غذایی ، گواهی نامه TUV و استاندارد ISO 22000. برای گرفتن گواهینامه TUV چکار کنیم شرکت های دارای گواهینامه تایید صلاحیت TUV در صنایع غذایی ، گواهی ISO22000 چطور گواهی ISO22000 از TUV بگیریم ، هزینه گرفتن گواهینامه ISO22000 از TUV چه مدت طول می کشد گواهینامه TUV بگیریم اعتبار گواهینامه TUV در صنایع غذایی صدور گواهینامه ایزو 22000 برای صنعت خوراکی گواهینامه با قیمت مناسب صنایع غذایی گرفتن ایزو سریع اخذ همزمان گواهی HACCP و ایزو 9001 صدور گواهینامه ایزو 9001 برای کترینگ ها دادن گواهینامه iso به فست فود ها صدور گواهینامه ایزو 9001 برای فست فود و پیتزا فروشی .
صادر کردن گواهینامه ایزو22000 و haccp برای ساندویچی و فست فود اعطای گواهینامه ISO به رستوران ها و تشریفاتی ها دادن گواهی سلامت به غذاخوری ها و چایخانه ها صدور گواهینامه ISO 22000 و HACCP برای غذاخوری ها کترینگ ها و چایخانه ها چقدر هزینه دارد. دادن گواهی ایزو به قنادی ها و فروشگاه های مواد غذایی هزینه گرفتن ایزو برای رستوران ها و فست فود ها چقدر است